facebook
 

Co gdzie kiedy

Nasze wspólne treningi

środa, g. 19:30-20:30 - Szkoła Podstawowa, ul. 3 Maja 23, Niepołomice, zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. POTRZEBNA WŁASNA MATA!


piątek, g. 19:00-20:00 - Arena Lekkoatletyczna w Kłajutrening na bieżni, grupa początkująca i zaawansowana.

 

sobota, g. 9:00 - Parkrun w Puszczy Niepołomickiej

niedziela, g. 9:00 - Puszcza Niepołomicka, zbiórka i wspólna rozgrzewka na parkingu z akcesoriami gimnastycznymi przy drodze w kierunku Szarowa.Składka na cele statutowe Stowarzyszenia: 25 zł miesięcznie lub 120 zł za pół roku.

Zajęcia czwartowe dla początkujących - bezpłatne.

Konto (BNP PARIBAS)
45 1600 1462 1894 6214 7000 0001 (dopisek: składka na cele statutowe, imię i nazwisko, za jaki okres)

 
 

Wyjazd do biegających Madziarów

Data publikacji: 2016-10-07 13:00  |  Data aktualizacji: 2016-10-07 13:25:00
Wyjazd do biegających Madziarów

„Jedźcie na południe, drogą wiodącą przez góry, a potem jeszcze dalej, aż usłyszycie mowę, której nie będziecie w stanie zrozumieć.” - z takim nastawieniem wyruszyliśmy do kraju Madziarów, do miasta partnerskiego Niepołomic, Szécsény.

Nie raz słyszałem o tym, jak ciężko porozumieć się z Węgrem, jak to trzeba namachać się rękami, i niczym mim pokazywać, czego tak naprawdę się chcę. Jednak patrzyłem na to z lekkim przymrużeniem oka, sądziłem, że jest to zbytnio przesadzone i najprawdopodobniej nie jest tak źle - myliłem się. Język węgierski okazał się dla nas trudny i niezrozumiały. Węgrzy nie rozumieli nas, a my nie rozumieliśmy ich. Pomocne okazało się to, że niektórzy z naszej grupy byli już w Szécsény rok temu i oprowadzili nas po ważniejszych częściach miasta. Powtarzając przy tym ciekawostki, które usłyszeli rok wcześniej.

Mimo bariery językowej zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło przez przedstawicieli węgierskiej grupy biegowej oraz samego Pana Burmistrza, László Stayer'a. Niestety nasze największe wsparcie, Pani Halina (Polka mieszkająca na Węgrzech już od 40 lat, która w ubiegłym roku pełniła funkcje opiekuna, tłumacza oraz przewodnika) nie mogła nam towarzyszyć, z powodu organizacji dożynek w sąsiedniej miejscowości. Po wspólnym biesiadowaniu oraz odśpiewaniu z Panem Burmistrzem „Szła dzieweczka...” rozeszliśmy się do pokoi. Mieliśmy chwilę wspólnego obmyślania taktyki na niedzielny bieg, gdyż oczekiwania po zeszłorocznych sukcesach grupy były wysokie.

Po śniadaniu oraz zapisaniu się na bieg czekało nas najlepsze. Przejazd autobusem na miejsce startu - nie autobusami, lecz jednym wypchanym po brzegi autobusem. Miejsca oraz powietrza było mało, po 20 minutach jazdy, kilku głębszych oddechach oraz szybkiej rozgrzewce ruszyliśmy. Do pokonania mieliśmy 21 km, które mimo „płaskiej” trasy dało nam popalić. Długie, ciągnące się proste nie miały końca. Jedyne, czego każdy z nas pragnął, było zobaczenie tablicy z nazwą miasta, którą ciężko było wymówić. Śmiało możemy stwierdzić, że Niepołomice Biegają podczas „międzynarodowego” Biegu Dwóch Mostów odniosły sukces, gdyż 5 z 9 reprezentantów stanęło na podium.

Michał Satała – 1. msc w kategorii M 15-30
Paweł Żak – 2. msc w kategorii M 31-40
Marek Porębski – 3. msc w kategorii M 31-40
Edyta Gródecka – 2. msc w kategorii K 31-40
Magdalena Korzeniowska – 3. msc w kategorii K 31-40

Warto zaznaczyć, że Dominika Guzikowska oraz Monika Czyżewicz były czwarte w swoich kategoriach, więc też im niewiele zabrakło. Serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice za umożliwienie wyjazdu. Z dumą reprezentowaliśmy Niepołomice na Węgrzech.

Michał Satała
„Niepołomice Biegają”

 

 
 

Strona została sfinansowana ze środków FIO