facebook
 

Co gdzie kiedy

Nasze wspólne treningi

środa, g. 19.30-20.30 - Szkoła Podstawowa, ul. 3 Maja 23, Niepołomice, zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. POTRZEBNA WŁASNA MATA!


piątek, g. 18.30-19.30 - Arena Lekkoatletyczna w Kłajutrening na bieżni, grupa początkująca i zaawansowana.

 

sobota, g. 8.00-10.00 - NLF - Next Level Fitness w Staniątkach - siłownia

niedziela, g. 9.00 - Puszcza Niepołomicka, zbiórka i wspólna rozgrzewka na parkingu z akcesoriami gimnastycznymi przy drodze w kierunku Szarowa.


Składka na cele statutowe Stowarzyszenia: 25 zł miesięcznie lub 120 zł za pół roku.

Zajęcia czwartowe dla początkujących - bezpłatne.

Konto (BNP PARIBAS)
45 1600 1462 1894 6214 7000 0001 (dopisek: składka na cele statutowe, imię i nazwisko, za jaki okres)

 
 

Wspominając wyklętych żołnierzy

Data publikacji: 2016-02-23 15:00  |  Data aktualizacji: 2016-02-23 15:32:00
Wspominając wyklętych żołnierzy

Dwa tygodnie przed startem w Tarnowskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych postanowiliśmy przetestować trasę tego – jak podaje organizator – „dwunastokilometrowego górskiego biegu zimowo-terenowego”. Trening miał na celu rozpoznanie terenu „wroga” i sprawdzenie aktualnego stanu naszej kondycji.

Tego dnia pogoda była zdecydowanie wiosenna. W powietrzu czuło się już rześką atmosferę leniwie budzącej się do życia przyrody, mimo że tu i ówdzie wciąż można było napotkać porozsiewane płaty topniejącego śniegu. W ramach rozgrzewki wbiegliśmy na Górę Świętego Marcina w Tarnowie, zwaną popularnie „Marcinką”. To właśnie tutaj, na niewielkiej polanie w sąsiedztwie restauracji, usytuowana będzie linia startu i mety zbliżających się zawodów krosowych.

Rozpoczęliśmy trening. Najpierw ostro w dół po brukowanej nawierzchni szerokiej alei, by już po trzystu metrach wbiec na lekko pofalowany, szutrowy odcinek trasy biegnący u podnóża wzniesienia. Przemieszczając się wśród pól wzdłuż południowej obwodnicy miasta docieramy do nudnej asfaltowej drogi prowadzącej do wsi Skrzyszów. Tu skręcamy nagle w prawo i od teraz poruszamy się prawie do samego końca zielonym szlakiem turystycznym. Za nami 5 km niemal zupełnie płaskiej trasy, ale właśnie teraz zaczyna się długi podbieg. Po chwili kończy się asfalt i wbiegamy do lasu – wciąż pod górę. Mijamy pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej.

Trasa jest bardzo różnorodna: gdzieniegdzie biegniemy przez las, miejscami wzdłuż pól, jeden raz musimy nawet przeskoczyć nad wartkim potokiem. Przez kolejne 5,5 km szlak wije się i gwałtownie skręca, wznosi się i opada, prowadzi nas wąskimi ścieżkami oraz roztacza przed nami szerokie panoramy na Tarnów i jego okolicę. W końcu osiągamy najwyższy punkt, a przed nami pozostaje już tylko mocny zbieg asfaltową drogą w kierunku mety.

 

 

 Podsumowując trzeba wyraźnie podkreślić, że trasa biegu wymaga wszechstronnych umiejętności. Najlepsi zawodnicy będą musieli się wykazać wytrzymałością w pofałdowanym naturalnym terenie, nie stroniąc od błota i wystających korzeni. Jednocześnie bardzo długi i płaski asfaltowy odcinek trasy może uśpić czujność i doprowadzić do nierównomiernego rozłożenia sił. Dodatkowym utrudnieniem mogą okazać się plecaki stylizowane na wojskowe, które według zapowiedzi organizatora będą obowiązkowym „wyposażeniem” zawodników. Wszystko po to, aby podczas rywalizacji nie zapomnieć o patronach biegu. Może dzięki temu wspominając trudne chwile w czasie zawodów będziemy lepiej rozumieć, że wolność naszego kraju zawdzięczamy trudowi pewnych ludzi podjętemu w walce o ojczyznę.

Tekst i zdjęcia: Paweł Małek
„Niepołomice Biegają”

 

I Tarnowski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, start: 28 lutego 2016 r., godz. 11 00, Góra św. Marcina w Tarnowie.

Więcej o biegu tutaj: http://kepasport.pl/i-tarnowski-bieg-pamieci-zolnierzy-wykletych/ 
 

Strona została sfinansowana ze środków FIO