facebook
 

Co gdzie kiedy

Nasze wspólne treningi

środa, g. 19:30-20:30 - Szkoła Podstawowa, ul. 3 Maja 23, Niepołomice, zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. POTRZEBNA WŁASNA MATA!


piątek, g. 19:00-20:00 - Arena Lekkoatletyczna w Kłajutrening na bieżni, grupa początkująca i zaawansowana.

 

sobota, g. 9:00 - Parkrun w Puszczy Niepołomickiej

niedziela, g. 9:00 - Puszcza Niepołomicka, zbiórka i wspólna rozgrzewka na parkingu z akcesoriami gimnastycznymi przy drodze w kierunku Szarowa.Składka na cele statutowe Stowarzyszenia: 25 zł miesięcznie lub 120 zł za pół roku.

Zajęcia czwartowe dla początkujących - bezpłatne.

Konto (BNP PARIBAS)
45 1600 1462 1894 6214 7000 0001 (dopisek: składka na cele statutowe, imię i nazwisko, za jaki okres)

 
 

Szacun Roku 2016

Data publikacji: 2017-01-17 08:00  |  Data aktualizacji: 2017-01-17 08:40:00
Szacun Roku 2016

Gmina Niepołomice ma swoją Niepołomicką Galę Sportu, a niepołomiccy biegacze imprezę o nazwie „Szacuny”.

W tym roku „Szacuny” zyskały nową formułę. Każdy z członków grupy mógł przyznać nominację według swojego uznania. Następnie zostały one posegregowane w logiczne kategorie i poddane głosowaniu. W każdej kategorii można było oddać tylko 1 głos. Okazało się, że oprócz osiągnięć sportowych, doceniono tworzenie pozytywnej atmosfery w grupie i radość biegania. Tradycyjnie też poza głosowaniem wyróżniono wszystkich debiutujących na królewskim dystansie maratonu oraz biegaczy ultra. W tym roku przyznano też aż 3 wyróżnienia za zdobycie Korony Maratonów, czyli ukończenie wszystkich najważniejszych maratonów w kraju.

Lista nagrodzonych przedstawia się następująco:

SZACUN za działania organizatorskie na rzecz stowarzyszenia
Marcin Ścigalski, Kasia Kowalska, Gosia Łysek, Kamila i Darek Gruszka - za całokształt działań na rzecz Stowarzyszenia, poświęcanie czasu, pomysły, zdolności organizacyjne, organizację imprez zewnętrznych, jak i wewnętrznych akcji.

SZACUN za działania inne na rzecz stowarzyszenia
Paweł Małek - za załatwienie i skoordynowanie noclegów dla całej grupy na wyjazd integracyjny na Biegi Górskie w Szczawnicy. Na koniec sam nie pobiegł z powodu kontuzji...

SZACUN za działania na rzecz wspierania innych biegaczy i tworzenie ducha zespołu
Andrzej Szczepocki - za wyczynowe dbanie o atmosferę w grupie „Niepołomice Biegają”. Za siłę i determinację w dążeniu do celu. Za uśmiech i piękne zdjęcia. Andrzej to osoba „centralna” w zespole, uśmiechnięty, przychylny wszystkim, każdy, nawet nie będący częścią „trzonu” grupy, jest przez niego przywitany, zagadywany, otrzyma dobre słowo. Andrzej dba o dokumentację fotograficzną, statystyki, kwieciste podsumowania po imprezach, przypomina o startach i naszych osiągnięciach.

SZACUN za hart ducha, wytrwałość w dążeniu do celu i nieskrywaną radość biegania
Andrzej Suchowski za całokształt startów w biegach górskich. Andrzej jest jednym z maniaków biegania po górkach, asfaltem gardzi. W sezonie 2016 ukończył kilka maratonów górskich. Dodatkowym czynnikiem, za który szacun mu się należy, jest fun, z jakim biega. Patrzy z boku na wszystkich ścigantów i biegnie swoim tempem z promienistym uśmiechem.

SZACUN za wyniki, przy których szczęka opada
Szacun dla Damiana Czerczaka i Grzegorza Krawczyka.
Damian Czerczak to najszybszy biegacz powiatu w Półmaratonie Wielickim. Cracovia Półmaraton Królewski ukończył z czasem 1:19:55, co daje średnie tempo na poziomie 3:47!
Z kolei Grzegorz Krawczyk jako pierwszy z grupy (i na razie jedyny) ukończył maraton poniżej 3 godzin (ORLEN Maraton - 2:59:05, tempo 4:14). Niesamowity wyczyn!

SZACUN za wyniki zakończone podiami - Panie
Małgorzata Łysek w nocnym Biegu Śladami Gen. Nila zajęła 3 miejsce open wśród kobiet. Pokazała siłę ducha i charakteru, bo pomimo bolesnego upadku nie poddała się i zajęła rewelacyjną lokatę. W Pogoni za Żubrem 2016 na dystansie 8 km okazała się najszybszą biegaczką gminy oraz powiatu i zajęła 3 miejsce w kategorii wiekowej. W prestiżowym biegu górskim Chyża Durbaszka na dystansie 20 km zajęła 2 miejsce w kategorii. Półmaraton Mustanga, kolejny bieg górski, ukończyła jako trzecia w swojej kategorii. Bieg o Puchar Burmistrza MiG Niepołomice w Woli Batorskiej zakończyła na 1 miejscu open kobiet.

SZACUN za wyniki zakończone podiami - Panowie
Ilya Markov za 2 miejsce open w Biegu Rzeźnika 2016. Trener pokazał klasę - 2 miejsce open w Rzeźniku po prostu budzi szacunek. Poza tym wygrany bieg ultra - Małopolska Ultra Trail z dużą przewagą w stosunku do konkurencji. Na metę wbiegł, jakby wrócił ze spaceru za grzybami lub jagodami :) Nie było widać po nim 48 km i 2500 m przewyższenia :)

SZACUN za zacięcie sportowe
Łukasz Juszczyk za rewelacyjny wynik na tegorocznym Półmaratonie Wielickim (zabrakło niewiele do złamania 1:30), rewelacyjną życiówkę w maratonie (3:12) oraz za ukończenie z dobrym czasem Biegu Rzeźnika.

SZACUN za debiut maratoński
Panie:
Monika Czyżewicz – Cracovia Maraton, 4:35:43
Dominika Guzikowska - Cracovia Maraton, 4:12:59
Grażyna Krzywda – Koral Maraton, 4:15:31
Agnieszka Kutyła – Chianti Maraton
Katarzyna Sowa-Lewandowska - Cracovia Maraton, 4:18:06
Violetta Suchowska - Chianti Maraton
Justyna Wojas - Chianti Maraton
Panowie:
Wojciech Bożek – Rzeszów Maraton, 3:50:21
Grzegorz Dziadoń - Cracovia Maraton, 4:42:51
Piotr Heliasz – Rzeszów Maraton, 4:01:21
Tomasz Kaczmarek - Cracovia Maraton, 3:53:04
Łukasz Niepsuj - Cracovia Maraton, 3:45:12
Mariusz Pastuszko – Poznań Maraton, 4:42:06
Andrzej Suchowski – Wielka Prehyba
Sławomir Telec - Cracovia Maraton, 4:56:47

SZACUN za Koronę Maratonów Polskich
Marek Burda, Rafał Stachura, Andrzej Szczepocki

SZACUN za starty w biegach ultra (+45 km)
Panie:
Agnieszka Bydoń, Kamila Gruszka, Magdalena Korzeniowska, Agnieszka Lisowska-Woś, Małgorzata Łysek, Joanna Sołkowska, Paulina Szelerewicz-Gładysz.
Panowie:
Grzegorz Dziadoń, Dariusz Gruszka, Ilya Markov, Łukasz Juszczyk, Edward Kowalski, Grzegorz Krawczyk, Stanisław Kutyła, Łukasz Niepsuj, Marek Porębski, Ryszard Pręcikowski, Wojciech Radecki, Marcin Sienczyło, Artur Sroka, Andrzej Suchowski, Marcin Ścigalski, Paweł Żak,

Nagrodą dla wszystkich wyróżnionych był ręcznie robiony medal specjalnie na tę okazję. Osoby nagrodzone również w poprzednich latach przyznają, że stanowi on niejednokrotnie cenniejsze trofeum niż te zdobyte podczas prawdziwych zawodów.

Po uroczystej Gali przy świetnej muzyce DJ Kazika Biernata grupa „Niepołomice Biegają” po raz kolejny udowadniała, że poza aspektem sportowym najważniejsza w naszym teamie jest dobra zabawa!

Zdjęcia Ani Oleksiak:
https://plus.google.com/u/0/photos/109249705120753765342/albums/6375489433340946145?authkey=CPLH0t3VgYiKCQ&cfem=1

Zdjęcia Justyny Wojas:
https://photos.google.com/share/AF1QipM3UPkxsq9c9a7Kz59pJ1VzoW_iM2TIxW0OMx45gwAuCAz4ZwfeGSBjg4bmSxzwGQ?key=YVo1akphU1RSaHdOY2RPVFdlS3dpVG5vLW5tdU1BZdjęcia Andrzeja Szczepockiego: wkrótce :)

Kamila Gruszka
Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają”

 
 

Strona została sfinansowana ze środków FIO