facebook
 

Co gdzie kiedy

Nasze wspólne treningi

środa, g. 19.30-20.30 - Szkoła Podstawowa, ul. 3 Maja 23, Niepołomice, zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. POTRZEBNA WŁASNA MATA!


piątek, g. 18.30-19.30 - Arena Lekkoatletyczna w Kłajutrening na bieżni, grupa początkująca i zaawansowana.

 

sobota, g. 8.00-10.00 - NLF - Next Level Fitness w Staniątkach - siłownia

niedziela, g. 9.00 - Puszcza Niepołomicka, zbiórka i wspólna rozgrzewka na parkingu z akcesoriami gimnastycznymi przy drodze w kierunku Szarowa.


Składka na cele statutowe Stowarzyszenia: 25 zł miesięcznie lub 120 zł za pół roku.

Zajęcia czwartowe dla początkujących - bezpłatne.

Konto (BNP PARIBAS)
45 1600 1462 1894 6214 7000 0001 (dopisek: składka na cele statutowe, imię i nazwisko, za jaki okres)

 
 

Obóz biegowo-jogowy w Kluszkowcach

Data publikacji: 2016-04-13 11:00  |  Data aktualizacji: 2016-05-16 11:39:00
Obóz biegowo-jogowy w Kluszkowcach

W otoczeniu wspaniałych gór, kojącej zmysły tajemniczej mgły, świeżego, orzeźwiającego powietrza i zaangażowanych, radosnych ludzi odbył się niepołomicki obóz biegowo-jogowy.

 

Weekendowy wyjazd do ośrodka Czorsztyn-Ski Pod Wulkanem w dniach 8 – 10 kwietnia 2016 roku zorganizowali przedstawiciele Stowarzyszenia „Niepołomice Biegają”, trener biegaczy Ilya Markov oraz instruktorka jogi Gosia Markov.


Choć niebo zasnuły chmury i czasem padał z nich deszcz, to uśmiechy na twarzach biegaczy i joginów rozświetlały aurę mocniej niż słońce w zenicie.


Dla uczestników zmagań biegowych przygotowano zróżnicowane pod względem długości trasy. W pierwszy dzień obozu biegacze pokonali 10 kilometrów bezdroży wokół Góry Wdżar, wznoszącej się nad hotelem „Pod Wulkanem”. Widoki wprawdzie zasnute były gęstą mgłą, nie przeszkodziło to jednak w kontemplowaniu wspaniałej przyrody, budzącej się wiosną do życia. Był to jednak dopiero początek ciężkiej pracy na szlaku i walki ze swoimi słabościami. Kolejnego dnia przed biegaczami stanął wybór. Dla każdego coś miłego: 10, 20 bądź 30 kilometrów po pienińskich szlakach. Biegacze nie ulękli się! Pokonali wyznaczone trasy pełni werwy i energii. Mimo kilku wywrotek, poślizgów i zagubień nikomu nic się nie stało, wszyscy wrócili cali i zdrowi, a co najważniejsze - szczęśliwi. W niedzielny poranek zaś biegacze chętnie wybrali się nad Jezioro Czorsztyńskie, aby rozprostować kości, rozgrzać mięśnie i ścięgna, zaliczając kolejne 10 kilometrów biegu. A wszystko po to, aby godnie reprezentować miasto Niepołomice w zbliżającym się Festiwalu Biegów w Szczawnicy, gdzie duża grupa niepołomickich biegaczy wystąpi w sobotę, 23 kwietnia 2016 roku.


„Wisienką na torcie” było uczestnictwo pary wspaniałych, odnoszących ogromne sukcesy w biegach górskich ludzi: Ewy Majer - czołowej polskiej zawodniczki w wyścigach ultra oraz Bartka Gorczycy - zwycięscy wielu ultramaratonów górskich, m.in. Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego, którzy swoją obecnością i radami pomagali uczestnikom w ich codziennych zmaganiach. Serdeczne podziękowania dla Mistrzów za ich wsparcie.


Podczas gdy biegacze walczyli ze ślizgającymi się butami i męczącymi podbiegami, grupa joginów wyginała swe gibkie ciała we wszystkich kierunkach świata. Gosia Markov dołożyła wszelkich starań, by jogini poczuli każdy odcinek ścięgien, mięśni, stawów i kości w swoich ciałach. Jogini chętnie zabrali się do pracy, by z każdą kolejną godziną ćwiczeń doprowadzać swoje ciało do perfekcji. Udało się! Wychodzili z treningów młodsi, piękniejsi, zdrowsi i szczęśliwsi. Biegacze również mieli okazję poczuć się równie wspaniale - po treningach biegowych trener Ilya Markov oddawał ich w ręce Gosi, która swoją pracą koiła bóle spiętych mięśni biegaczy.


Zgodnie z powiedzeniem „W zdrowym ciele zdrowy duch” uczestnicy obozu dla relaksu wolny czas spędzali w hotelowej strefie spa, gdzie regenerowali siły przed kolejnymi wyzwaniami w sali gimnastycznej czy na trasie. Sił dodawały im również doskonale przystosowane do skali wysiłku posiłki, przygotowywane w Karczmie Pod Wulkanem.
Szeregi grup niepołomickich biegaczy i joginów są nieskończone, a kto zechce dołączyć do ich codziennych zmagań z samym sobą, jest chętnie widziany na zajęciach, czy to w Puszczy Niepołomickiej, czy w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.


Jeżeli Drogi Czytelniku, posiadasz zbyt dużo energii, bądź wręcz przeciwnie - potrzebujesz naładować swoje akumulatory, treningi biegowe wraz ze Stowarzyszeniem „Niepołomice Biegają” oraz praktyka jogi u Gosi Markov to idealna droga do sukcesu!


Karolina Heliasz

 
 

Strona została sfinansowana ze środków FIO