facebook
 

Co gdzie kiedy

Nasze wspólne treningi

środa, g. 19:30-20:30 - Szkoła Podstawowa, ul. 3 Maja 23, Niepołomice, zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. POTRZEBNA WŁASNA MATA!


piątek, g. 19:00-20:00 - Arena Lekkoatletyczna w Kłajutrening na bieżni, grupa początkująca i zaawansowana.

 

sobota, g. 9:00 - Parkrun w Puszczy Niepołomickiej

niedziela, g. 9:00 - Puszcza Niepołomicka, zbiórka i wspólna rozgrzewka na parkingu z akcesoriami gimnastycznymi przy drodze w kierunku Szarowa.Składka na cele statutowe Stowarzyszenia: 25 zł miesięcznie lub 120 zł za pół roku.

Zajęcia czwartowe dla początkujących - bezpłatne.

Konto (BNP PARIBAS)
45 1600 1462 1894 6214 7000 0001 (dopisek: składka na cele statutowe, imię i nazwisko, za jaki okres)

 
 

FMS (functional movement screen) w Niepołomicach

Data publikacji: 2017-01-21 14:00  |  Data aktualizacji: 2017-01-21 14:38:00
FMS (functional movement screen) w Niepołomicach

21 stycznia odbyły się bezpłatne warsztaty dla biegaczy przygotowane przez firmę LuxMed. Krótki wstęp dotyczący tego, jak zapobiegać kontuzjom poprzedził badanie FMS (Functional Movement Screen), czyli test sprawności narządu ruchu, któremu mógł się poddać każdy chętny.

FMS polega na ocenie wykonania siedmiu podstawowych zadań ruchowych, takich jak pompka czy przysiad, wykonywanych za pomocą drążka i specjalistycznego przyboru przypominającego półtorametrową deskę z narysowaną miarą. Zadania umożliwiają zaobserwowanie ujawniających się słabości i zaburzeń ruchu, z których często nie zdajemy sobie sprawy na co dzień. Identyfikacja ograniczeń i asymetrii w ciele jest jednak niezbędna do tego, by unikać kontuzji, poprawić funkcjonalność czy osiągać jeszcze lepsze rezultaty w uprawianej przez nas dyscyplinie sportu.

Po raz kolejny dowiedzieliśmy się także, że trening biegowy nie kończy się w chwili gdy przestajemy biec, a takie czynności jak rolowanie za pomocą wałka czy piłki, powinniśmy wykonywać nie tylko wtedy gdy już nas dopadnie kontuzja. Poznaliśmy także nowy sposób na ćwiczenia z pomocą taśm - vodoo flossing oraz różnicę między rozciąganiem dynamicznym i statycznym oraz dowiedzieliśmy się kiedy jaki rodzaj strechingu stosować. To była bardzo merytoczna i wzbogacająca naszą wiedzę część spotkania!

 

Za możliwość uczestniczenia w warsztatach dziękujemy firmie LuxMed, www.luxmed.pl.


Dziękujemy również naszemu trenerowi, Ilyi Markovowi, dzięki któremu takie warsztaty dla niepołomickich biegaczy się odbyły.

 Kamila Gruszka
"Niepołomice Biegają"

 
 

Strona została sfinansowana ze środków FIO