facebook
 

Co gdzie kiedy

Nasze wspólne treningi

środa, g. 19.30-20.30 - Szkoła Podstawowa, ul. 3 Maja 23, Niepołomice, zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej. POTRZEBNA WŁASNA MATA!


piątek, g. 18.30-19.30 - Arena Lekkoatletyczna w Kłajutrening na bieżni, grupa początkująca i zaawansowana.

 

sobota, g. 8.00-10.00 - NLF - Next Level Fitness w Staniątkach - siłownia

niedziela, g. 9.00 - Puszcza Niepołomicka, zbiórka i wspólna rozgrzewka na parkingu z akcesoriami gimnastycznymi przy drodze w kierunku Szarowa.


Składka na cele statutowe Stowarzyszenia: 25 zł miesięcznie lub 120 zł za pół roku.

Zajęcia czwartowe dla początkujących - bezpłatne.

Konto (BNP PARIBAS)
45 1600 1462 1894 6214 7000 0001 (dopisek: składka na cele statutowe, imię i nazwisko, za jaki okres)

 
 

Bieganie z domieszką węgierskiego folkloru

Data publikacji: 2017-10-11 17:00  |  Data aktualizacji: 2017-10-11 17:15:00
Bieganie z domieszką węgierskiego folkloru

Tradycją stały się już wyjazdy przedstawicieli grupy „Niepołomice Biegają” na zawody do partnerskiego miasta Szécsény. W tym roku na Węgrzech gościliśmy po raz trzeci.

Kolejna grupa biegaczy miała okazję przekonać się, jak bardzo podobne są Niepołomice i Szécsény. To dwa niewielkie, spokojne miasteczka o bogatej historii i pięknej zabudowie. Podobnie jak u nas, w Szécsény można zwiedzać odrestaurowany zamek i spacerować po uliczkach i rynku o niedawno odnowionej nawierzchni. Niepołomice zapraszają do unikatowego Muzeum Fonografii, a w Szécsény mieliśmy okazję zwiedzać ciekawe Muzeum „Nostalgia” z bogatą ekspozycją przedmiotów, które mogliśmy pamiętać z dzieciństwa. Spotkanie z burmistrzem Szécsény utwierdziło nas w przekonaniu, że nawet charakterami obydwaj włodarze się dobrali :)

Tym razem wyjazd nieco różnił się od poprzednich. Odbył się pod koniec sierpnia, a nie - jak zwykle – we wrześniu, a zawody biegowe zyskały nową formułę. Zamiast półmaratonu „dwóch mostów”, do wyboru były dystanse: 26 i 14 km, ze startem i metą w zabytkowej wiosce-skansenie Hollókő. Półmetek dłuższej trasy usytuowano w Szécsény, zawodnicy z krótszej zawracali wcześniej.

Tego dnia wyjątkowo temperatura dała nam się we znaki. Wielką ochłodą była zatem woda lana z metalowych wiader wprost na biegaczy przez ubranych w stroje ludowe mieszkańców zabytkowej wioski. Głośny doping zapewniali kibice walący chochlami w garnki, a dekoracjom towarzyszyły wystrzały ze strzelb pod murami zamku Hollókő. Numer startowy uprawniał do darmowego zwiedzania oraz wielkiej porcji gulaszu. To było radosne biegowe święto z domieszką węgierskiego folkloru.

W barwach „Niepołomice Biegają” w tym roku na Węgrzech zaprezentowali się: Kamila Gruszka, Sylwia Szmalenberg, Dariusz Gruszka i Paweł Żak. Presja była ogromna, bo do tej pory zawsze ktoś z naszej grupy stawał na Węgrzech na podium. W tym roku jednak w zawodach wystartowało zdecydowanie więcej biegaczy i konkurencja była duża. Na szczęście honor Niepołomic obroniła Kamila Gruszka, która zajęła 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej na dystansie 26 km.

Wszyscy członkowie ekipy „Niepołomice Biegają”, którzy odwiedzili Szécsény, wracają zachwyceni gościnnością i ciepłym przyjęciem zgotowanym przez przedstawicieli miasta. Nie inaczej było i tym razem. Szczególnie miło wspominamy wieczór spędzony w towarzystwie burmistrza oraz opiekę, którą na miejscu otoczyła nas pani Halina Batori, Polka, która ponad 40 lat mieszka w Szécsény. Podziękowania kierujemy także do pana burmistrza, Romana Ptaka, za umożliwienie po raz kolejny odwiedzin i udziału w zawodach sportowych w partnerskim mieście Niepołomic.

Dariusz Gruszka
„Niepołomice Biegają”

 
 

Strona została sfinansowana ze środków FIO